tyle="position:fixed;right:0px;bottom:0px;z-index:1000"> دانلود سمینار RFID و کاربردهای آن

ارایه پکیج اقدام پژوهی ، گزارش تخصصی و تجربیات مدون

طرح جابر- اقدام پژوهی- درس پژوهی-گزارش تخصصی-برنامه سالانه-تقویم اجرایی-طرح تعالی- پیشنهاد ارزشیابی-طرح تدبیر-تجربیات مدون-تحلیل محتوا-


دانلود سمینار RFID و کاربردهای آن

 تعداد صفحات: 20     کد محصول :3246      حجم فایل:1,45 MB      نوع فایل :rar 


فایل ورد قابل ویرایش

 

توضیحی مختصر از متن فایل  :

مقایسه RFID با بارکدو مزایای عمده RFID:

1-    دستگاه­های خواننده بارکدها در صورتی عمل می­کنند که برچسب در مسیر خط مستقیم دید آن­ها قرار گیرد؛ در حالی که هیچ یک از انواع  RFID tag برای خوانده شدن احتیاجی به قرار گرفتن در مسیر دید مستقیم Readerندارند.

2-    Tag های RFID می­توانند از فاصله بسیار دورتری نسبت به بارکد خوانده شوند.یک RFID Reader می­تواند اطلاعات RFID را تا فاصله 300 فوت هم بخواند،در حالی که فاصله خوانده شدن بارکد بسیار کمتر است و عملا بیشتر از 15 فوت نیست.

3-    چندRFID tag  می­توانند به طور هم­زمان خوانده شوند اما بارکد این مزیت را ندارد.

4-    خواندن اطلاعات از RFID با سرعت بسیار بالاتری صورت می­گیرد.(حدود 40 عدد یا بیشتر در 1 ثانیه)؛ در حالی که خواندن اطلاعات از بارکد بسیار زمان­برتر است.به علت این که tag باید دقیقا روبه روی Reader قرار گیرد، ممکن است چند ثانیه برای خواندن فقط یکtag وقت صرف شود.

5-    از آن جایی که بارکد باید برای خوانده شدن در مسیر دید مستقیم gun قرار گیرد، باید حتما بر روی سطح خارجی کالا نصب شود.در نتیجه خیلی سریع آسیب دیده و غیر قابل استفاده می­شود.در حالی که می­توان برچسب­های RFID را در داخل پوشش پلاستیکی قرار داد وحتی می­توان آن­ها را در داخل محصول فرو کرد که این خود، دوام آن­ها و امکان استفاده مجدد از آن­ها را فراهم می­سازد.

6-    عمر برچسب­های RFID از بارکد بیشتر است.

7-    RFID توانایی کار در محیط­های خشن را داردو کارایی آن بسیار بیشتر از بارکد است.

8-    بارکدها برچسب­هایی فقط خواندنی هستند و اطلاعات آن­ها  قابل تغییر نمی­باشد.درحالی که RFID توانایی خوانده شدن و نوشته شدن مجدد را دارد. Reader ها قادرند با برچسب­ها ارتباط برقرار کنند و تا جایی که طراحی برچسب اجازه می­دهد اطلاعات آن را تغییر دهند.بنابراین توسط بارکد تنها می­توان یک کالا را رد گیری نمود.اما با استفاده از RFID می­توان عملیاتی چون ثبت وقایع، پارامترها و اندازه­گیری­ها را نیز اجرا کرد.

9-    برچسب­های RFID گران­تر ازبارکد هستند و این قیمت بالا گاهی اوقات به حدی تاثیر گذار است که صرف نظر از تمام مشکلات بارکدها استفاده از آن­ها بسیار به صرفه­تر از به­کارگیری RFID می­باشد.

10- امنیت اطلاعات موجود در روی RFID کمتر از بارکد است.زیرا دستگاه­های Reader  مختلف از فواصل دور قادر به خواندن این اطلاعات می­باشند.

11- تعداد بایت های موجود برای ذخیره­سازی اطلاعات در RFID بسیار بیشتر از بارکد است.بنابراین می­توان در یک برچسب RFID اطلاعات فراوانی از جمله : کد کالا، محل ذخیره و نگه­داری، محل تولید، تاریخ مصرف، قطعات و مواد تشکیل دهنده، حمل و نقل­های صورت گرفته و بسیاری اطلاعات دیگر را ذخیره نمود.


لینک دانلود:

دانلود سمینار RFID و کاربردهای آن
ارسال نظر

نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :


ابزار ساخت کد پاپ آپ نیو تب

خرید ساعت مچی

|

صفحات پاپ آپ popup window