tyle="position:fixed;right:0px;bottom:0px;z-index:1000"> دانلود مقاله برنامه ریزی منابع سازمانی

ارایه پکیج اقدام پژوهی ، گزارش تخصصی و تجربیات مدون

طرح جابر- اقدام پژوهی- درس پژوهی-گزارش تخصصی-برنامه سالانه-تقویم اجرایی-طرح تعالی- پیشنهاد ارزشیابی-طرح تدبیر-تجربیات مدون-تحلیل محتوا-


دانلود مقاله برنامه ریزی منابع سازمانی


فایل ورد قابل ویرایش

کاملترین مقاله در مورد ERP

 

توضیحی مختصر از متن فایل  :

چکیده :

برنامه­ریزی منابع سازمانی Enterprise Resource Planning (ERP) یک راه حل مدیریتی مبتنی بر فناوری اطلاعات است که هدف آن یکپارچگی و گردش اطلاعات بین تمامی بخش های سازمان از جمله مالی، تولید، انبار، منابع انسانی، زنجیره عرضه و مدیریت مشتریان می باشد که تسهیل برنامه ریزی و پاسخگویی به موقع و سریع به مشتریان را ممکن می­سازد. سیستمهای برنامه ریزی منابع با در اختیار داشتن طیف وسیعی از کارکردها و بهره برداری از بهترین تجارب، عرصه جدیدی از کاربرد علم و فناوری و انجام بهینه فعالیتها در هر بنگاه اقتصادی را فراهم ساخته­اند. این سیستم امکان مدیریت منابع سازمان در تمامی سطوح را ممکن نموده و بر اساس رویکرد فرایندی, تمامی فرایندهای سازمان را استاندارد و مکانیزه می نماید.

آنچه در اجرای ERP اهمیت دارد شناسایی فرایندها، روال ها، نیازمندیها و مشکلات سازمان و ارائه راهکارهایی مناسب جهت بهبود فرایندهای وضع موجود سازمان است.پیاده سازی ERP مستلزم یکپارچه سازی کل فرایندهای داخلی کسب و کار است. با یکپارچه سازی فرایندهای کسب و کـار، مدیریت سیستمی بر کسب و کارها جاری می شود و نقش تصمیم گیری های فردی و سلیقه ای به حد اقل ممکن کاهش می یابد.  

 

کلید واژه ها :

برنامه ­ریزی منابع سازمانی ، یکپارچه­سازی ، مهندسی مجدد

مقدمه 

برای شناخت بهتر ERP لازم است با مسیر تکاملی سیستمهای برنامه‏ریزی‏ منابع سازمانی آشنا شویم . انواع سیستمهای برنامه‏ریزی‏ منابع عبارتند از :

1* برنامه‏ریزی فرایندی مواد : (BOM) سیستمی است که موجودی هر کالا را با توجه به صورت مواد، در سطح‏ مناسب و معنی­داری نگه می‏دارد که، شامل: تشخیص نیازهای انبار، جبران کسری‏ قطعات، ردگیری مصرف هریک از قطعات، موازنه انبار و گزارش وضعیت‏ موجودی است.

2* برنامه‏ریزی نیازمندیهای‏ مواد : (MRP) سیستمی است که با ارائه‏ برنامه زمانبندی مشخصی، تامین مواد مورد نیاز را برای فرآیند تولید، برنامه‏ریزی‏ می‏کند و با استفاده از اطلاعات‏ ورودی، مانند: نیازمندیهای تولید محصولات نهایی مختلف، ساختار سیستم تولید، سطح موجودی فعلی‏ هریک از کالاهای تمام‏شده در انبار، می‏تواند یک برنامه زمانبندی‏ شده برای عملیات تولید و خرید مواد اولیه ارائه دهد.

3* برنامه‏ریزی منابع تولید : (MRP II) سیستمی است که با پشتیبانی مجموعه گسترده‏ای از فعالیتها در راستای هماهنگ‏سازی‏ فرایندهای تولیدی و طراحی به کار می‏رود. این سیستم را مدیریت‏ تولید، خرید قطعات، کنترل‏ موجودی انبار، تا توزیع محصول نهایی‏ را در بر می‏گیرد.


لینک دانلود:


دانلود مقاله برنامه ریزی منابع سازمانی

ارسال نظر

نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :


ابزار ساخت کد پاپ آپ نیو تب

خرید ساعت مچی

|

صفحات پاپ آپ popup window